Altına En Yüksek Faizi Hangi Banka Veriyor?

0
10426

Vadeli altın yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar için vadeli altın faiz oranları bankalar arası farklılık göstermektedir. Bu faiz oranları % 0,75’den başlayıp % 2,5’a kadar çıkmaktadır. Aşağıdaki listede belirtilen faiz oranları yıllıktır. Bankaların şube sayısını baz alarak hazırladığımız bu listede yer alan ve yer almayan bankaları Infographic’den inceleyebilirsiniz. Ayrıca vadeli altın hesabı açtırmak için gerekli minimum altın gramını her banka için ayrı ayrı inceleyebilirsiniz. Böylelikle hangi bankada vadeli mevduat altın hesabı açacağınızı karşılaştırma listeden seçebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Vadeli Altın Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankasının vadeli altın hesaplarına verdiği yıllık faiz oranı % 2,5’dir. Ancak, Yapı Kredi Bankası’ndan bu faiz oranını kazanmanız için en az 50 gram altın ile yatırıma başlamanız gerekmektedir. Eğer elinizde kuyumcudan alınan fiziki altın varsa ve bunlardan vadeli altın geliri elde etmek istiyorsanız, altın kabul günlerinde gram altına çevirebilirsiniz. Altın kabul günleri ise her şube için farklı tarihlerde olmaktadır. Bulunduğunuz il/ilçede ne zaman olacağını buradan öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası Vadeli Altın Faiz Oranları

Garanti Bankası şu anda piyasadaki en iyi faiz oranını veriyor diyebiliriz. Yıllık % 2,75 ile harika bir getiri sağlıyor. Üstelik sadece 7 gram altın ile vadeli hesap oluşturabiliyorsunuz. Banka aynı zamanda fiziki altınları da kabul etmektedir.

İş Bankası Vadeli Altın Faiz Oranları

İş Bankası ise piyasada en az faiz veren bankalardan birisidir. Yıllık faiz oranı % 0,75 ile sınırlıdır. Hesap 10 gram ile açılabilmektedir. Kuyumcudan aldığınız altınları da hesabınıza ekleyebiliyorsunuz. 1 gr 995/1000 saflıktaki altın 1 XAU olarak hesabınıza eklenmektedir. Bulunduğunuz il/ilçede ne zaman altın buluşması olacağını buradan ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadeli Altın Faiz Oranları

Ziraat Bankası devlet bankası olması sebebiyle çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Ancak İş Bankası gibi % 0,80 gibi bir oran ile diğer bankalara göre düşük kalmaktadır. Minimum vadeli altın mevduat hesabı açılış tutarı 10 gramdır.

Halk Bankası Vadeli Altın Faiz Oranları

Halk Bankası ile altın birikimleriniz için size uygun vadeleri seçebilirsiniz. Yıllık faiz % 0,80’dir. Hesap açılış alt limiti 10 gram olarak belirlenmiştir.

Deniz Bank Vadeli Altın Faiz Oranları

Deniz Bank piyasadaki güzel oranlardan birini müşterilerine sunuyor. Gittikçe artan şube sayısı ve avantajları oranları ile müşteri portföyünü genişleten Deniz Bank, % 2,5 gibi güzel bir oran ile altın yatırımcılarına kapılarını açıyor. Altın hesabı açmak için minimum 7 gram talep etmektedir. Deniz Bank’ın bir diğer güzelliği ise vadesi dolmadan altın bozdurmak istediğinizde o anki vadesi kadar faiz tutarını hesabınıza yatırmasıdır.

Diğer Bankaların Oranları

Diğer bankaları da aşağıdaki Infographic’den inceleyebilirsiniz.

Altına Yüksek Faiz İçin Altın Kabul Günlerini Kaçırmayın

Bazı bankalar altın kabul günleri ile fiziki altınları gram altına çeviren müşterileri için özel faiz oranları vermektedir. Bunları takip ederek yüksek faiz oranı ile yatırımlarınızı yapabilirsiniz. Ayrıca bu kampanyalarda, bankanın vadeli altın hesabı açmak için gerekli minimum gram altın miktarından da indirime gidilmektedir.

Infographic

Infographic - Vadeli Altın Banka Faiz Oranları
Infographic – Vadeli Altın Banka Faiz Oranları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz